Plisy

Plisy na okna to świetna alternatywa dla rolet i żaluzji montowanych na ramach okna. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami mechanizmu oraz ciekawymi rozwiązaniami na okna o różnych kształtach.

Plisy pasują do każdego stylu we wnętrzu. Świetnie komponują się z zasłonami oraz firanami. Ich niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja nadają im delikatnego wyglądu.

Na ramie okna.

plisy na oknach

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem na ramie okna są wygodne rolety w kasetach, ale w przypadku okien balkonowych powstaje problem z ograniczeniem kąta otwarcia drzwi. Również często montowane są żaluzje poziome. Nie ograniczają kąta otwarcia okna, ale przypadku tego produktu trzeba liczyć się z częstym czyszczeniem zakurzonych lamelek.

Rozwiązaniem, które łączy w sobie  zalety rolety (tkanina która nie łapie kurzu) oraz żaluzji poziomej (niewielkie rozmiary) jest plisa. Jej niewielkie rozmiary pozwalają zamontować ją w świetle szyby na ramie okna, bez problemu można otwierać drzwi okienne na taras lub balkon. Dodatkowo plisy można przesuwać w dowolnym kierunku. Z dołu do góry lub z góry na dół, można zasłonić środek okna.

Na okna dachowe.

plisy na okno dachowe

Przez okna dachowe wnętrza mocno się nagrzewają, zwłaszcza latem. Wtedy myślimy o częściowym lub całkowitym zasłonięciu okna tak aby w pomieszczeniu zrobiło się przyjemniej – chłodniej. Jednym z rozwiązań są plisy z tkaniną zaciemniającą. Zasłaniając okno wnętrze nie będzie się nagrzewało, a jednocześnie nie nie będzie ciemno, ponieważ w plisie przez otworki powstają prześwity. Można ten efekt zniwelować dzięki podwójnej tkaninie Dupli.

Tkanina zaciemniająca Dupli ma dwie warstwy, sznurki są umieszczone pomiędzy nimi. Dodatkowo tkanina ma od środka powłokę aluminiową.

Dzień i noc

Plisy dają niebywałą możliwość zastosowania dwóch różnych materiałów na jednym oknie, przy zachowaniu tych samych wymiarów mechanizmu.

Najczęściej wybierane są tkaniny firankowe (przezroczyste) na dzień i zaciemniające (zasłonowe) na noc. W zależności od potrzeby można zasłonić okno częściowo obiema tkaninami lub całkowicie jednym z tych materiałów.

Różne kształty

plisy do ogrodu zimowego

Ten rodzaj zasłony daje jeszcze więcej możliwości jeśli chcemy zasłonić okno o nietypowym kształcie (koło, półokrąg, trójkąt lub trapez) lub jeśli zasłaniamy okna w ogrodzie zimowym.