Rolety

Rolety to najpopularniejsze zasłony okienne stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Ich prosta forma sprawia, że bardzo dobrze komponują się z całością pomieszczenia, zwłaszcza kiedy ich kolor nawiązuje do kolorystyki ścian. Wpasowują się i tworzą całość razem ze ścianami pomieszczenia. Pełnią konkretną przypisaną im rolę, zasłaniają okna gdy słońce przeszkadza lub kiedy chcemy zasłonić się przed osobami zaglądającymi do naszego domu.

W kasetach czy wolnowiszące?

Kaseta nie jest elementem koniecznym do prawidłowego działania rolety, ale może być stosowana zarówno przy montażu bezpośrednio na ramach okien jaki w roletach mocowanych do ściany lub sufitu w formie wolnowiszącej.

Rolety w kasetach

W kasetach z prowadnicami są najczęściej stosowane w montażu bezpośrednio na skrzydle okna. Jest to bardzo popularna forma zastosowania rolety. Należy pamiętać jednak, że roleta tak zamontowana może ograniczać kąt otwarcia okna. Przy oknach balkonowych wychodzenie może stać się utrudnione. Alternatywą dla rolet w ten sposób montowanych są plisy. Rolety w kasetach mają również ograniczenia co do długości mieszczącej się w nich tkaniny. W niektórych rodzajach tkanin podgumowanych (zaciemniających) nie jest możliwe zamontowanie rolety w wysokość większą niż 150cm.

więcej informacji znajdziesz klikając tutaj

rolety w kasetach

Rolety wolnowiszące

Bez kaset swobodnie wiszące nie wymagają stosowania kasety. Tkaniny nie „łapią” kurzu jak  np. żaluzje poziome i nie wymagają czyszczenia. Rolety wolnowiszące montujemy na ścinie na wnęką lub do sufitu. Roleta w ten sposób zamontowana komponuje się z całością wnętrza i sprawia, że okna w przypadku tkanin deseniowych mogą być dodatkową dekoracją. Rolety bez kasety mogą być produkowane w większych wymiarach – max. 300cm x 300cm. Można w nich stosować napęd elektryczny.

więcej informacji znajdziesz klikając tutaj

Rolety zaciemniające białe

Rolety Duo / Dzień-Noc

Rolety Duo to propozycja dla tych klientów, którzy chcą uzyskać efekt żaluzji mają jednocześnie wszystkie zalety rolety. Dzień-Noc mogą być montowane zarówno na oknie jak i na ścianie. Dostępnych jest kilka modeli wolnowiszące oraz w kasetach. To jaki model zostanie wybrany zależy od rozmiarów okna oraz efektu jaki klient chce osiągnąć.

więcej informacji znajdziesz klikając tutaj.

rolety duo w kasetach

Rolety na okna dachowa

Rolety mają szerokie zastosowanie, również na okna dachowe. Mogą być w kasecie oraz bez kasety. Bardziej popularne są w srebrnych kasetach. Zamknięta forma sprawia, że okno wygląda schludnie. Dodatkowo boczne prowadnice szczelnie zasłaniają przed słońcem. Tkanina jest naciągnięta na mechanizmie sprężynowym, dlatego do sterowania nie są potrzebne łańcuszki. System pozwala na zasłonięcie okna do dowolnie wybranego miejsca na całej długości tkaniny.

Nasze rolety pasują do wszystkich okien dachowych dostępnych na rynku: Fakro, Roto, Velux, Okpol itd.

rolety na okna dachowe

Tkaniny

W zależności od funkcji jaką będą pełniły rolety można wybrać tkaniny spośród przezroczystych, rozpraszających światło oraz zaciemniających.

Najszerszą grupę stanowią materiały rozpraszające światło, są dostępne w pełnej gamie kolorystycznej oraz dodatkowo z wzorami i deseniami. Tkaniny zaciemniające, najpopularniejsze zwłaszcza latem to gama podstawowych kolorów oraz kilka wzorów z motywami dziecięcymi.

Tkaniny przezroczyste w przypadku rolet materiałowych są rzadko wybierane. Ich kolekcja nie jest tak bogata jak w przypadku tkanin zasłonowych, jednak podstawowa kolorystyka jest zachowana i pozwala na wybór odpowiedniej dla wnętrza barwy.

Mechanizmy

Najczęściej wybierane sterowanie rolet to mechanizm łańcuszkowy. Prosty w obsłudze daje możliwość korzystania z zasłony każdemu z domowników. Mechanizm występuje w kilku rozmiarach i w zależności od wielkości rolety oraz  ciężaru wybranej tkaniny jest proponowany odpowiedni mechanizm. Bywają sytuacje kiedy ze względu na wielkość rolety jest proponowany napęd elektryczny. Pozwala on bez problemu i bez dodatkowego wysiłku obsługiwać rolety.

Rolety dachowe stanowią wyjątek i stosujemy w nich tylko mechanizmy sprężynowe. Mechanizm ten naciąga tkaninę rolety i utrzymuje ją prostą w oknie.