Rolety rzymskie i zasłony

Nowy trend – rolety rzymskie i zasłony z jednym pomieszczeniu z tej samej tkaniny, na różnych oknach. Do tej pory obowiązywała dyscyplina w dekoracji okien. W jednym pomieszczeniu wieszaliśmy zasłony jednego rodzaju. W tej chwili to się zmienia. Dzieje się tak za sprawą większj dbałości o funkcjonalność.

Rolety rzymskie i zasłony są szyte z tych samych tkanin, dlatego te dwie grupy zasłon można umieścić w jednym miejscu. Właśnie jednakowa tkanina jest elementem łączącym całość.

Roleta rzymska i zasłony w jednym miejscu

 

Wybierając zasłony i rolety rzymskie na poszczególne okna należy kierować się funkcjonalnością. Rolety rzymskie zajmują niewiele miejsca i optycznie są delikatniejsze od zasłon, ale na oknach które często są wykorzystywane np. do wychodzenia na ogród, nie sprawdzą się bo będą cały czas podniesione. Na tych okach lepiej założyć zasłony na szynie sufitowej. Zasłony mogą być rozsunięte na boki, wyjście jest łatwo dostępne, a zasłona na bokach nadal ładnie dekoruje okno. Rolety rzymskie lepiej jest zastosować na oknach z parapetem. Okna te są w zasadzie tylko uchylane i w tym przypadku roleta nie będzie przeszkadzać.

Nie bójmy sie wieszać w jednym pomieszczeniu na róznych oknach zasłon i rolet rzymskich. Ważne, aby były uszyte z tej samej tkaniny, a przy wyborze kierować się funkcjonalnością.