Rolety zaciemniające

Każdego lata rolety zaciemniające cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Duże nasłonecznienie powoduje nadmiernie nagrzewanie się wnętrz, jedynym sposobem na walkę z wysoką temperaturą jest skuteczne zasłonięcie okna. Efekt całkowitego zaciemnienia dają tkaniny podgumowane (blackout), które niezależnie od koloru nie przepuszczają światła.

Najczęściej takie rolety trafiają na poddasza do okien dachowych, tam ostre słońce najbardziej dokucza. Takie miejsca mocno się nagrzewają, a dodatkowo ostre słońce wpadające przez okno nie daje wytchnienia. Rolety dachowe mają specjalne maskownice które minimalizują prześwity po bokach okna. Rolety stosuje się we wszystkich oknach niezależnie od marki producenta Fakro, Velux, Roto i inne.

Roleta na okno dachowe model DB25

Rolety zaciemniające mogą być w wersji wolnowiszącej bez kasety lub w kasecie maskującej z prowadnicami. Przy modelu w kasecie należy pamiętać, że tkanina podgumowana jest znacznie grubsza przez to przy wysokich oknach może nie mieścić się do kasety. Wtedy trzeba zastosować dużą kasetę lub zrezygnować z niej całkowicie i zamontować roletę otwartą.

Roleta model A32

W niektórych przypadkach tak jak w oknach balkonowych zastosowanie rolety na oknie wiąże się z ograniczeniem przy otwieraniu okna. Można zastosować wtedy żaluzje poziome 25mm lub plisy.

Więcej informacji pod nr telefonu 511 414 195

e-mail: kontakt@woknie.pl