Żaluzje poziome

Żaluzje poziome mogą być wykonane z różnych materiałów aluminium, drewna, PVC. Żaluzje mają bardzo szerokie zastosowanie i ze względu na swoją budowę (obracane lamele) mogą służyć zarówno jako zasłona przezroczysta i zaciemniająca.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe

Aluminium jest najczęściej stosowanym materiałem na żaluzje poziome. Pełna gama kolorów oraz różne szerokości lameli dają duże możliwości doboru odpowiedniej kolorystyki pasującej do stylu wnętrza.

Żaluzje poziome można montować na wnęce okna do sufitu lub ściany. Szczególnie polecane są żaluzje 50mm lub 35mm. Szerokie lamele nadają wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu i tworzą spójną całość.

Możliwy jest także montaż żaluzji poziomych aluminiowych 16mm i 25mm bezpośrednio na skrzydle okna. Żaluzje są wyposażone w specjalne linki napinające, które przytrzymują ją nawet przy uchylonym oknie.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Drewno w żaluzjach cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to szczególny rodzaj zasłony, która ze względu na użyty materiał jest świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Żaluzje drewniane nie tylko służą jako zasłona okna przed słońcem, ale również stanowią element dekoracji pomieszczenia.

Żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli 25mm oraz 50mm. Żaluzje 25mm mogą być montowane na skrzydłach okien z linkami napinającymi. Lamele 50mm to w szczególności montaż na wnęce okna. Efektowna żaluzja drewniana 50mm występuje tylko na szerokich dekoracyjnych taśmach.

Dostępne są lamele drewniane, bambusowe oraz laminowane.

Żaluzje PVC

Żaluzje PVC

Tworzywo sztuczne w żaluzjach jest rzadko wybierane, jednak ma szczególne właściwości, których nie mają inne materiały stosowane w tym rodzaju zasłon. Żaluzje poziome PVC występują tylko w szerokości lameli 50mm na szerokich dekoracyjnych taśmach. Lamele PVC przepuszczają światło rozpraszając je tak aby we wnętrzu zawsze było jasno. W ofercie jest kilka kolorów lameli w jasnych odcieniach.

 

Szczegółowych informacji na temat żaluzji oraz wycenę można uzyskać na pomiarach lub kontaktując się pod numerem telefonu 511 414 195 lub wysyłając email kontakt@woknie.pl