Rolety

Rolety wewnętrzne można podzielić na dwa główne rodzaje ze względu na sposób montażu. Można założyć rolety na skrzydle okna lub na ścianie zasłaniając całą wnękę okienną. Montaż na skrzydle okna ma swoje zalety, jest bardziej funkcjonalna, ale też wady. Przez wystającą kasetę nie zawsze jest możliwe otwarcie okna na oścież.

Montaż na ścianie lub do sufitu jest bardziej elegancki. Nawet prosta jednolita roleta będzie wyglądała bardzo dobrze. Tak montowane rolety najczęściej są bez kasety, ale także w kasetach z prowadnicami. Jednak są to rozwiązania większe gabarytowo i stosowane powinny być na dużych oknach.

Roleta w kasecie półokrągłej

Rolety w tych kasetach występują razem z prowadnicami i są przeznaczone do montażu na skrzydle okna. Płaskie prowadnice i delikatny wygląd kasety sprawiają, że okna z tymi kasetami wyglądają elegancko.

Roleta w kasecie przestrzennej

Rolety w tych kasetach są przyklejane do skrzydła okna. Mają większą kasetę dlatego można je stosować na wyższe okna jak np. okna balkonowe.

Roleta w kasecie do okna dachowego

Tego typu okna jak dachowe często wymagają montażu rolet. Najlepsze rozwiązanie to kaseta z materiałem podgumowanym. Zapobiega ona nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza.

Roleta wolnowisząca bez kasety.

To świetne rozwiązanie gdy chcemy mieć elegancką i prostą w formie dekorację okna. Takie rolety można montować nawet na dużych oknach do 3m szerokości.

Rolety wolnowiszące w kasetach

Rolety wolnowiszące mogą być montowane w kasetach. Występują 3 rodzaje kaset o różnych kształtach. Kwadrat, półkaseta i klasyczna półokrągła.

.

previous arrow
next arrow
Slider

Rolety w Poznaniu

Wszystkie przedstawione produkty można zamówić na wymiar. W ofercie znajdują się tkaniny w pełnej gamie kolorystycznej o różnej przepuszczalności światła. Od przezroczystych poprzez zasłonowe po zaciemniające – blackout.

Zainteresowanych z Poznania i okolic proszę o kontakt. Pomiary, dostawa oraz montaż jest za darmo płaci się tylko za roletę.

tel: 511 414 195

e-mail: kontakt@woknie.pl