Żaluzje poziome

Wielu klientów szuka takiego rozwiązania na okna, które będzie zapewniało im prywatność w dzień i noc. To zadanie często spełniają osłony składające się z dwóch produktów o różnej przepuszczalności światła. Najlepszym przykładem takiego rozwiązania są zasłony i firany na jednym oknie. To jednak często jest nie możliwe, bo zajmuje za dużo miejsca lub po prostu jest drogie. Oczywiście całkiem niedawno na rynku znalazły się rolety dzień i noc, które są bardzo dobrym rozwiązaniem łączącym dwie funkcje, ale nie idealnym. Żaluzje poziome pełnią dwie funkcje i mają sporo zalet których nie mają rolety dzień i noc.

Dobrze znane żaluzje poziome są rozwiązaniem uniwersalnym. Wszechstronność zastosowań na okna o różnych wymiarach daje im przewagę nad roletami czy plisami.

Żaluzje poziome można zamontować na różnych oknach, małych i dużych są wykonane z różnych materiałów aluminium oraz drewno.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje poziome aluminiowe mają kilka szerokości lameli 16mm, 25mm oraz 50mm, są lekkie i mogą być montowane na dużych i małych oknach. Na małe okna najlepiej nadają się 16mm lub 25mm, a na duże okna 50mm. Można także eksperymentować i na dużych okach również dobrze wyglądają żaluzje 25mm. Montaż też jest uniwersalny na ramie okna lub na ścianie i suficie. Niekiedy są mieszane kolory tak że część żaluzji jest w innym kolorze, albo kilka lameli dla kontrastu.

Żaluzje drewniane

Drewno to szlachetny materiał i taki też status mają wykonane z tego materiału żaluzje. Podobnie jak w przypadku aluminium występują w różnych szerokościach lameli 25mm, 50mm i 65mm. Drewno jest cięższe od aluminium dlatego wymiary maksymalne tych żaluzji są ograniczone. Do produkcji lameli używa się drewna laminowanego oraz bambusowych płatków.

Pełna kolorystyka żaluzji aluminiowych oraz drewnianych jest dostępna do wglądu u przedstawiciela na prezentacji i pomiarach.

tel. 511 414 195 i e-mail: kontakt@woknie.pl